Souhrn zápasů 3. kola 1. ligy

1) Shooters vs. FC Eros 3:2

Nebál jsem se před zápasem říci, že tohle budou případy 3 body, které můžou mít za půl roku cenu zlata v souboji o udržení v nejvyšší soutěži. Shooters do bojovného zápasu vstoupili skvěle a dostali se až na vedení 3:0, nutno říci však, že EROS nesložil zbraně a snížil zápas ještě na 3:2, nicméně to už bylo od EROS vše a tak Shooters si připisují první body v soutěže a ikdyž mají velmi negativní skóre 5:17 tak je to pro ně určitě psychická vzpruha.

Muž zápasu: Martin Doležal ( Shooters ) Autor dvou branek

2) Jelita Ostrava vs. Kopr Team 2:0

Mnoho lidí předpovídalo, že útočné hvězdy Jelit si příjdou na své v tomto zápase, ale míč je kulatý a prognózy často mylné. Ač Jelita držela míč na svých kopačkách častěji a vytvářeli si šance, tak se ke konci neprosadil Klos ani nikdo další z útoku, ale Radek Beránek, který ač útočné výpady podporuje ojediněle, tak jako první dokázal seřídit mířidla a dostal svůj tým do vedení. Jelita si tedy vrátila na útočnou vlnu, nicméně nízká produktivita je zdvižený prst pro majitele klubu. Hosté určitě ukázali, že po prachbídných prvních dvou zápasech se nedají lacino, nicméně teďka v neděli je čeká výzva v podobě Vratimova.

Muž zápasu: Radek Beránek ( Jelita Ostrava ) Vítězná branka v tomto duelu a celoročně velká porce poctivé práce

3) 1.FC Chachaři vs. Klokani 2005 3:2

Chacharům se na začátků ročníku vrátily některé staré známé tváře a tak tým ještě více nabral na kvalitě, nicméně v OSMAKU si už nemůžete být ničím jistí a v tomto kole je pořádně prověřil tým Klokanů. Klokani ukázali určitě svou lepší tvář, než minulé kolo s Držíkem, kde trestuhodně prohospodařili vedení 3:0 a ještě prohráli. Chachaři ukázala naopak svou sílu morální, jelikož podruhé zasebou porazili houževnatého soupeře pouze o 1 branku a připsali si další cenné body do tabulky a už pouze dva týmy si drží bilanci 3 zápasy a 9 bodů.

Muž zápasu: Martin Šimák ( 1. FC Chachaři ) Tento šikovný záložník se podílel na výhře jednou brankou

4) Partizan Ostrava vs. United Ostrava 2:5

Utkání, které nabídlo 7 branek a 6 žlutých karet splňovalo určitě ty nejvyšší parametry. Na brankách hostů se podepsalo 5 různých střelců a vynikajícím nástupem do utkání, kdy vedli po pár minutách 3:0 určili ráz utkání. Partizan tentokrát oslaben o útočnou dvojku Bubík, Schwarz se často odhodlával ke hře na Gračanina s Pyšem, nicméně obrana United pracovala výborně a jediné dvě branky Partizanu zaznamenal navrátilec do sestavy Kremzer.

Muž zápasu: Ivo Kalivoda ( United Ostrava ) Pilíř obrany, který si dokázal na hrušce poradit s nepříjemným Gračaninem tak i Pyšem.

5) Ostravský Zábřeh vs. Dynamo Držik 2:2

OZ se tentokrát neporadilo s několika absence a zvlášť útočné Sedlář –Schmutz notně chyběli v koncovce. OZ vedlo 2:0, tlačilo, vytvářelo se si šance, ale Držik, který díky menšímu počtu hráčů spoléhal pouze na vysunutého Volného s Anestisem si počkal na svou šanci a při vyběhnutí Noska si Volný přes celé hřiště počínal nekompromisně. OZ si nevzalo varování k srdci a pokračoval festival zahozených šancí, kdy někdy kouzlil Jendřejek v bráně Držíku a někdy zase jakoby hráči OZ nazuli boty o číslo větší. Nedáš dostaneš…Držik vyrovnává pár minut dokonce na 2:2 a v poslední minutě střela do odkryté brány z kopačky Brinzika míří do břevna.

Muž zápasu: Anestis Ambros ( neúnavně zaměstnával obranu OZ a vybojoval několik standartních situací na útočné polovině )

6) FC AVION ČISTÍRNA vs. CIP OSTRAVA 2:2

Domácí, kteří tentokrát nastoupili i s velkými posilami Bělíčkem a Malým vletěli na CIP bez bázně a hany. CIP bez absentujících útočníků Laciny, Manďáka hrál spíše zezadu a nutno říci, že pokud se situace nezmění do dalších zápasu, bude mít tým velké problémy se vstřílením branek, jelikož v bráně je sice spolehlivý Kubala a obranné řady fungují na dobré úrovni, ale přece jenom v minulém roce trojice Rodek( Odešel do OZ pozn. redakce), Lacina, Manďák byla hlavní motor mnoha útočných akcí. CIP se dostalo do vedení na 2:1 díky brance kapitána Vrečky ze sporné penalty, kde o faulu se nebudeme bavit, ale o místě přestupku, který byl dle mnohých mimo pokutové území. Čistírna se zatím jeví jako tým dvou masek, v jednom utkání plní chuti a energie a další týden lepí bez mladých sestavu, pokud se to však ustálí, tenhle tým má určitě na horní část tabulky.

Muž zápasu: Jakub Malý ( Čistírna ) Nová akvizice, která zatápěla po celý zápas obraně CIP a určitě o něm ještě uslyšíme.

7) FK Vratimov vs. Slovan Havířov 7:0

Los soutěže byl ke Slovanu krutý, v prvních dvou kolech narazil postupně na Chachary a OZ a tentokrát ho čekal Vratimov. Utkání zlomily rychlé branky od útočných motorek Vratimova a pak už se jen čekalo, kde se skóre zastaví. Hosté tentokrát v bráně nemohli využít tradiční opory, nicméně jeho náhradník na brankách nese pramalou vinu. Domácí, kteří hráli s velkou chutí nakonec vyhráli 7:0 a udrželi se na první příčce tabulky s bilancí 3 zápasů, 9 bodů a skóre 22:4.

Muž zápasu: Dominik Oleš ( FK Vratimov ) Momentálně nejlepší střelec soutěže s 8 brankami v tomto duelu zaznamenal hattrick, ač v prvním poločase působil v sestavě v obraně.