Souhrn 2. kola 1. ligy

Ahoj,
přináším shrnutí 2. kola.

Prvně, než se do toho pustím, bych však chtěl vyzdvihnout gesto výběru Brna, který pojede na ligu mistrů do Slovinska a doslechl se jak dopadla divoká karta mezinárodní federace pro náš tým OZ ( Byla českým svazem zamítnuta) a vyžádal si na cestu vlajku našeho týmu, kterou na LM vystaví.
Děkujeme!! Je to projevení velkého respektu, který se přiznám mi NĚKDY v naši soutěži navzájem chybí.

1) United Ostrava vs. Čistírna 1:4

Domácí bez své útočné hvězdy Honzy Klejnota, který si plnil fotbalové povinnosti nenavázali na výkon z prvního kola a výsledkem byl prohra, když skvělý individuální výkon předvedl za hosty Bělíček, který se blýskl hattrickem. Nutno říci, že pokud Čistírně bude mladá krev v podobě Miklase, Bělíčka a dalších chodit častěji tak můžou pomýšlet na lepší umístění než v minulosti a zvlášť, když do brány přišel z Vratimova zkušený Vosol. United se musí vrátit k poctivé práci, jen tak vede cestu k úspěchu.

Muž zápasu: Tomáš Bělíček ( Čistírna ) Autor hattricku.

2) 1 .FC Chachaři vs. Slovan Havířov 2:1

Havířov se svou propracovanou defenzívou bude nepříjemný pro všechny soupeře a zvlášť pokud se dostane do vedení jako v tomto zápase, kdy po chybě hráčů Chacharů šel do vedení 1:0 po brance Mencela. Chachaři však svůj nabitý kádr ještě v létě posílili a bráně navrátilec David Coufal zařídil vyrovnaní. Brankář Zdeněk Karel tradiční opora v bráně odolával náporu zelených, ale nakonec o vítězství rozhodl Moučka a ve velmi bojovném zápase připsal tři body pro Bednářovu družinu.

Muž zápasu: David Coufal ( 1. FC Chachaři ) Autor: vyrovnávací branky a motor útočných akcí

3) Kopr Team vs. Partizan Ostrava 2:5

Domácí prošli v létě obměnou a než si vše sedne bude chvíli trvat. Přišli například Jakub Rzidký z Partizanu či Ducar z Canisu. Hosté po výborné přípravě získali i druhý zápas ve svůj prospěch a ve třetím kole se utkají s týmem United, kde se ukáže, který tým může z těchto dvou pomýšlet na ty opravdu horní patra. Sílu Partizanu dokumentuje i to, že všechny branky byly rozprostřeny mezi 5 různých střelců.

Muž zápasu: Patrik Schwarz ( Partizan Ostrava ) Autor jedné z 5 branek a motor útočných akcí

4) Dynama Držik vs. Klokani 2005 7:4

Hosté vstoupili do zápasu impozantně a dostali se do vedení až 0:3. Z hloučku fanoušků se ozývalo to byl včera flám a nemysleli tím výbornou komedii s Louis De Funesem, ale zřejmě narážku na rozpoložení některých hráčů Dynama. Nicméně postupem času se kvalita a větší rozmělnění sil na straně Držiku ukázala a jeden z nejlepších střelců OSMAKA posledních let Volný dělal problémy hostům. Je třeba také vyzdvihnout hattrick z pozice obránce od kapitána Klokanů Petrovského, ale to bylo bohužel od hostů pro dnešek takřka vše.

Muž zápasu: David Volný ( Dynamo Držik ) Volného se nevyplatí nechávat Volného – autor dvou branek

5) FK Vratimov vs. Jelita Ostrava 5:3

Derby na svou stranu strhl Vratimov a ač první přesilovka v tomto ročníku a uplatnění nového pravidla měla možnost si vyzkoušet sestava týmu z Jelit, tak právě Vratimov klíčovou pasáž zápasu se čtyřmi hráči v poli zvládl a dokázal navíc zásluhou Dominika Oleše vyrovnat. Ač skóre vypadá hokejově, tak pánové Jašíček a Raida odvedli i tak kus dobré práce. Z pohledu FKV se jednalo o prolomení černé série s tímto soupeřem a po druhém kole drží první příčku v tabulce a vyhlíží v neděli výborně organizovaný Slovan Havířov.

Muž zápasu: Mário Hajdušek ( FK Vratimov ) Neúnavný hráč přezdívaný v týmu Kanga a autor dvou branek

6) FC Eros vs. Ostravský Zábřeh 1:5

OZ oslabeno o mnoho hráčů, kteří si plnili povinnosti na velkém fotbale muselo dát příležitost hráčům širšího kádru, ale i tak se ukázala kvalitativní rozdíl mezi oběma celky. O zábavu se Hlavsovi v brance staral především Milan Sasko a skóre se zastavilo na konečných 5:1. Nicméně je třeba říci, že ani při vyšším vedení OZ to Eros nezabalil a hrál bojovný fotbal do poslední minuty.

Muž zápasu: Milan Sasko ( OZ ) Autor dvou branek a při absenci útočných es hlavní článek ofenzivních akcí

7) CIP Ostrava vs. Shooters 9:1

V nedávné době byly tyto zápasy ozdobou víkendů, nicméně Shooters poslední roky hledají marně svého vůdce a neustály problém s brankáři lepí hráčem z pole. Ironií dne bylo, že ve večerních hodinách se jejich B tým sešel v lepší sestavě. Nicméně soupiska plná zkušených borců věřím, že neřekla ještě poslední slovo. Za CIP došly tradiční motorové myši Talián, Lacina a o vítězství nebylo pochyb.

Muž zápasu: Tomáš Vrečka ( CIP Ostrava ) Kapitán CIP zaznamenal tři branky a byl dirigentem k vítězství.