Výsledky prvních hracích dní podzimu 2018

V neděli 26.8. začal osmý ročník soutěže Osmako, a to 1.kolem první ligy a předkolem poháru pro týmy z nově vzniklé druhé ligy.

Výsledky ligových zápasů jsou doplněny o komentář vedoucího soutěže, Lukáše Jalůvky.

1. ligové kolo 1. ligy

FK Vratimov vs. Klokani 10:1
Utkání nezačalo v ranních hodinách na ideálním terénu. Hosté se ujali vedení po standartní situaci, pak však začaly úřadovat dvě vyrovnané formace FKV a konečné skóre se zastavilo na 10:1. Prosadilo se hnedka 5/6 útočníků FKV a 4 branky přidal Dominik Oleš.

Muž zápasu: Dominik Oleš – FK Vratimov

United Ostrava vs. KoprTeam 8:1

Družina Rostislava Vítka zažila velmi úspěšný den. A tým si poradil vysoko v první lize a B tým postoupil v poměru 4:1 v poháru na houževnatým B týmem OZ. Síla United je v kolektivní hře a pokud nadstartní hráč Klejnot prožije minimálně stejně vydařenou sezónu jako minulou tým bude určitě v horních patrech tabulky.

Muž zápasu: Patrik Petr – United Ostrava(Autor 3 branek v prvním ostrém zápase za United po odchodu z J-Elit )

Shooters vs. Chachaři 1:6

souboj David s Goliášem. Chachaři prožili velmi dobrou přípravu a návratem někola starých tváři viz.útočník David Coufal nabrali ještě na větší síle než měli. O tomhle týmu ještě určitě uslyšíme, nicméně musí udržet morálku a emoce na uzdě.

Muž zápasu: Filip Zima – 1. FC Chachaři(Autor 2 branek )

J-Elita vs. CIP Ostrava 1:0

CIP nastoupilo s dvěmi nováčky v sestavě a to konkrétně Košinou a Drozdem. Tradiční opora Rodek odešel do OZ a další opora Mandák je dlouhobě zraněný. J-Elita prožil tristní přípravu, nicméně na to se nehraje a s návratem opor Kodouska a Bednáře to bylo zase o něčem jiném. V závěru hektického zápasu CIP šlo do powerplay a několikrát zle zatopilo, nicméně J-Elita zachránila tyč a podržel výborný Janča v bráně a tak nepochopitelné nepotrestaní prázdné brány od Kodouska nebolelo.

Muž zápasu: Vojtěch Babič – J-Elita ( Jeden z mála fotbalistů, který absolvoval i letní přípravu na OSMAKU, neunávný bojovník a čistič. )

OZ vs. Slovan Havířov 2:0

Slovan je hodně houževnatý soupeř a opět to potvrdil dle mého jeden z nejlepších brankářů co na OSMAKU bylo Zdeněk Karel přiváděl hráče OZ k šílenství, když vrchol byla chycena penalta nové akvizici Rodkovi. Nicméně OZ trvalým tlakem se prosadilo nakonec i podruhé a připisuje si k honbě za obhajobou první 3 body.

Muž zápasu: Zdeněk Karel ( Brankář Slovan Havířov )

Partizan Ostrava vs. FC Eros 5:0

Partizan prožil vynikající přípravu a s útočnými esy Pyš, Bubík, Schwarz bude nepříjemný pro každého soupeře. V bráně udržel čisté konto Musiol.

Muž zápasu: Jakub Pyš ( Partizan Ostrava )

Dynamo Držik vs. Čistírna 5:1

Držik tým, který dokáže v OSMAKU potrápit každého soupeře vstoupil pravou nohou nové sezóny. Řádily tradiční opory Redzina a Volný a nutno říci, že velmi dobrou posilou se už od minulého roku jeví brankář Jendřejek. Za hosty naopak nastoupil poprvé v bráně Vosol, který přišel z Vratimova a tradiční brankář Zdeněk Hroch se objevil na hrotu.

Muž zápasu: Marek Jendřejek ( Dynamo Držik ) Autor branky z pozice brankáře!

Předkolo poháru Osmako

Shooters B – Baník Jih 2:1

United B – OZ B 4:1

Galacticos – Proskovice 1-3